неділя, 15 листопада 2015 р.

Урок літературного читання у 2 класі : ДИВА ПОРЯД З НАМИ ( за оповіданням В.Сухомлинського «Синій світ»)

Тема: Дива поряд із нами. В.Сухомлинський  «Синій світ» .
Мета: вдосконалювати читацькі навички, навички роботи з комп'ютером, вчити орієнтуватися у тексті ; формувати вміння відшуковувати у тексті під керівництвом вчителя влучні слова і вирази, порівняння, поповнювати знання учнів про життєвий шлях педагога-земляка В.Сухомлинського засобами ІКТ-технологій ; розвивати у дітей художнє сприймання явищ природи, творчу уяву ; виховувати любов до прекрасного , використовуючи педагогічну спадщину В.Сухомлинського ;
Обладнання: підручник, картки, друковані зошити, комп'ютер;
Тип уроку: ознайомлення з новим матеріалом.
Хід уроку.
І   Організаційний момент
- Стали, дітки, всі рівненько,
Посміхнулися гарненько…
Настрій на урок взяли
Й працювати почали.
ІІ   Мовленнєва розминка
1)    Робота над скоромовкою
Біля баби баба сіла.
Баба бабі гомоніла.
Бубоніли з півгодини
Баба бабі про новини.
2)    Робота над чистомовкою
Ічка-ічка-ічка – ось глибока…. Річка.
Ачка-ачка-ачка – пливла по річці …. Качка.
Єчка-єчка-єчка – знесла вона….. яєчка.
Нят-нят-нят – виводить ….каченят.
Чить-чить-чить – плавать діточок …..вчить.
Ічці-ічці-ічці – попливуть разом по …..річці.
3)    Вправи на розвиток уваги, вимови ( робота у друкованому зошиті с.56, 57)
А) Скільки «Ж» у вірші ( 16 )
Б) Гра «Пірамідка»
В) Упіймай літеру 
ІІІ  Повідомлення теми і мети уроку.
ІV  Сприймання й усвідомлення нового матеріалу.
Опрацювання оповідання В.Сухомлинського «Синій світ»(с.151)
1.Розповідь вчителя про життя і творчість В.Сухомлинського
2.Робота над презентацією ( опрацювання кожного слайду)
- У якій родині народився В.Сухомлинський?
- Чим захоплювався у дитинстві В. Сухомлинський ?
- Які поранення отримав В.Сухомлинський на війні ?
- Ким працював В.Сухомлинський ?
- Скільки творів Великий педагог присвятив дітям ?
- Назвіть назви збірок В.Сухомлинського, які ви запам'ятали ? («Пшеничний колосок», «Куди поспішали мурашки», «Вогнегривий коник», «Всі добрі люди – одна сім'я», «Квітка сонця»).
2.  Робота над оповіданням В.Сухомлинського «Синій світ»
А)  Словникова робота ( читання «луною» за вчителем)
Скляночку, примруживши, велетенські, дивовижні, підводного.
Б) Читання вчителем та обговорення тексту « Синій світ»
- Що змінило світ хлопчика навколо ?
В) Читання тексту мовчки та обговорення тексту « Синій світ»
- Хто головний герой оповідання ?
- Чи відомо його ім'я ?
- Яка знахідка змінила навколишній світ для хлопчика ?
- Про якого дивовижного звіра розповідається у творі ? Опишіть його.
- Який настрій був у хлопчика ? Які речення у тесті доводять це ?
Г) Гра «Ланцюжок»  (почергове читання тексту абзацами).
     Д) Гра « Упіймай хвостика»  (продовжити речення рядками із тексту).
Не широке поле, а …… ( безмежне море).
І не комбайн, а …… ( дивний корабель).
Ні, це не ліс, а …….( велетенські гори).
Дивлюся на зелені кущі, і товже не кущі, а …….(дивовижні істоти).
- Пригадайте, як називаються такі вислови у тексті. ( порівняння).
 Е) Гра «Дощик» (читання тексту різною силою голосу ).
Є) Робота над ідейно-художнім змістом оповідання.
V Підведення підсумків уроку і повідомлення домашнього завдання.
1.Тестування
2.     Продовжіть речення
Я навчився ……
Я дізнався……..
Мені найбільше сподобалось……
3.     Повідомлення домашнього завдання :
Виразно читати і переказувати оповідання с.151 – 152, намалювати ілюстрацію до твору і підібрати уривок із тексту.
☼ Підготувати розповідь про якусь дивовижну історію, яка сталася з вами.

ТЕСТИ

1.     Що знайшов хлопчик ?

А) їжачка ;
Б) синю скляночку ;
В) іграшку ;

2.     Що зробив хлопчик із знахідкою ?

А) викинув ;
Б) подарував другові ;
В) приклав до правого ока і почав роздивлятись ;

3.     На що було схоже поле ?

А) на безмежне море ;
Б) на небо ;
В) на синю річку ;

4.     З чим у  оповіданні порівнювався комбайн ?

А) кораблем ;
Б) машиною ;
В) хмарою ;

5.     Ким був насправді дивний звір ?

А) білочкою ;
Б) зайчиком ;
В) Їжачком ;

6.     Який настрій став у хлопчика ?

А) засмутився ;
Б) переживав ;
В) веселився, радів ;



Немає коментарів:

Дописати коментар