Тема: Узагальнення і систематизація знань по розділу
«Звуки і букви.Склад. Наголос»
Мета: Систематизувати
знання учнів по розділу «Звуки і букви.Склад.Наголос», удосконалювати уміння дітей
виконувати звуко-буквений аналіз слова, ставити слова в алфавітному порядку,
ділити слова для переносу, правильно писати слова з ненаголошеними Е, И ; розвивати мислення, пам'ять, увагу ; виховувати любов
і повагу до своєї Батьківщини,
використовуючи педагогічну спадщину В.Сухомлинського.
Обладнання: підручник, картки, орфографічні словники, друковані
зошити, підручник «Літературне читання»
Тип уроку: узагальнення і систематизація знань
Хід уроку.
І.Організаційний момент
- Стали, дітки, всі рівненько,
Посміхнулися гарненько…
Настрій на урок взяли
Й працювати почали.
ІІ .Каліграфічна хвилинка
1) Х, х, ха, хм,
хр.
2) Словникова
робота : Харитон, хмари, холодний, похмурий, ховрах, ховатися, хліб.
3)Визначення слів –
назв предметів, ознак, дій.
4)Складання речень.
ІІІ Узагальнення і систематизація знань
1.Повторення теоретичного матеріалу
- алфавіт,
звуки і букви, приголосні,
голосні.
- поділ на склади.
- наголошені і
ненаголошені голосні, склади.
- ненаголошені Е, И
2. Робота над текстом В.Сухомлинського «Дідова
колиска»
А) вірш Петра Бондарчука «Що таке Батьківщина?»
Що таке Батьківщина? За віконцем калина,
тиха казка бабусі, ніжна пісня матусі,
дужі ( сильні )
руки у тата, під тополями хата,
під вербою криниця, в чистім полі пшениця.
Б) Читання та обговорення
тексту « Дідова колиска»
В) Виконання завдань за картками
1. Прочитати уривок з твору Василя Сухомлинського, у другому та третьому
реченнях підкреслити слова, в яких не співпадає кількість букв і звуків.
Коли я чую слово Батьківщина, мені пригадується старовинна колиска.
Ми повинні знати минуле нашої Батьківщини. Хто забув про колиску, в якій
лежав його дідусь, той не може бути справжнім патріотом.
А наша колиска – це наше рідне село, рідна хата, мати й батько. З рідної хати починається для мене Батьківщина.
КОЛИСКА – ліжечко для маленької дитини ( немовляти).
ПАТРІОТ – той, хто любить свою країну.
2.
Переписати третій
абзац. У першому реченні слова поділити на склади, визначити наголос у словах.
3.
Зробити
звуко-буквений аналіз виділеного слова.
4.
Вставити
пропущені літери у слова, підібрати і записати слова для перевірки
ненаголошених голосних.
С ..ло -
………, в..есна - ……, с..стра - ……., ч..сло - ……., кр..ло - ……
3.
Робота у друкованому зошиті с.
IV Підведення
підсумків уроку і повідомлення домашнього завдання.
1.
Створення
колажу «Моя Батьківщина»
Земля моїх рідних. Моє село. Мама. Тато. Рідний край.
2.
Фронтальна
бесіда
3.
Повідомлення
дом завдання : повторити алфавіт, с.16 – 29 Впр.63
Немає коментарів:
Дописати коментар